piątek, 26 lutego 2016

Konferencje i szkolenia - moje plany


Właśnie uczę się tworzyć grafiki na bloga i oto pierwszy efekt - jak Wam się podoba?
Grafikę stworzyłam na stronie canva.com . Można tam założyć darmowe konto i korzystać z masy fajnych wzorów, ikonek, darmowych teł i obrazków. Zawsze podziwiałam ładne grafiki na innych blogach, lubię również czytać różne poradniki, jak korzystać z edytorów grafiki - na przykład tutaj przeczytacie, jak samemu stworzyć matchacards: FullOfIdeas

W tym wpisie chcę Wam przestawić mój plan na najbliższe miesiące, jeśli chodzi o ciekawe konferencje i szkolenia dla nauczycieli (i nie tylko).

W tym roku byłam już na konferencji Macmillana, w najbliższym czasie postaram się napisać relację z tej konferencji :) Moim zdaniem, była ciekawa.

A kolejne szkolenia, konferencje, warsztaty?

1.  Exciting Teaching

Warszawa: 27-28.02.
Kraków: 12-13.03.
Gdańsk: 2-3.04
Koszt: 1 dzień - 80 zł, 2 dni - 150 zł

To szkolenie przygotowane jest m.in. przez Marysię z bloga Head Full of Ideas i Beatę z Play me and learn. W szkoleniu Beaty już uczestniczyłam i byłam bardzo zadowolona. Poza tym, tworzy maty edukacyjne do nauki słownictwa, które recenzowałam tutaj. Najbliższe warsztaty są w Warszawie, nie zapisywałam się ze względu na moją nogę, ale w marcu przewidziane są warsztaty w Krakowie, a w kwietniu w Gdańsku. Oprócz tego, że są to 2 weekendowe dni wypełnione szkoleniami i pomysłami to dodatkowo miło będzie odwiedzić jedno z tych miast, bo dawno tam nie byłam. Ja chyba zdecyduję się na Kraków :)

2. Young Learners PASE

Warszawa
19. marca 2016 r.
Koszt - w zależności od grupy, 130 zł - 200 zł we wczesnej rejestracji

Tutaj mamy jeden dzień od rana do wieczora pełen ciekawych wykładów w 4 panelach. Wszystko to dotyczy nauczania najmłodszych. PASE jest uznaną firmą szkoleniową, monitorującą jakość nauczania w szkołach językowych. Związani z nimi byli zawsze najlepsi trenerzy. Jeśli chcecie skorzystać z rejestracji grupowej to zgłoście się proszę do mnie ;)

3. EDU KOMPASS
Info:
http://ine.com.pl/edu-compass/
Łódź i inne miasta wojewódzkie
Łódź - 23. marca
Koszt - bezpłatnie 

Gwiazdą konferencji będzie Colin Rose, doradca edukacyjny rządu brytyjskiego, twórca metody nauki języków obcych. Poza tym dużo wykładów o nauczaniu. Jestem ciekawa tej konferencji.

4. Wydawnictwo Pearson
Łódź i inne miasta w całej Polsce
Łódź - 2. kwietnia
Koszt - bezpłatnie

Tym razem na konferencji Pearsona nie będzie żadnych wykładów ściśle związanych z językiem angielskim, wszystkie prelekcje będą po polsku, a związane są z motywacją i ogólnie z nauczaniem języków. Brzmi ciekawie, bo to coś nowego.

5. Wydawnictwo Oxford 
Konferencja jest zapowiadana na marzec, ale póki co nie ma żadnych informacji, dlatego nadal czekam.

*

Zastanawiam się jeszcze nad zupełnie innym szkoleniem, tym razem nie związanym z językiem angielskim, ale z rozwojem osobistym. Dowiedziałam się o nim z tego bloga: Pracownia Sukcesu :) Zobaczymy.

A latem z kolei wybieram się na 4-dniowy super Zlot Anglistów. Będzie dużo szkoleń metodycznych, ale też hobbystycznych. Can't wait!

A Wy? Jakie macie plany na wiosnę? Jak dbacie o swój rozwój osobisty?

2 komentarze:

  1. Witaj;) Dziękuje za przypominajkę - nie wiedziałam, że Oxford będzie coś organizował - będę ich "śledzić". Byłam w tym roku na konferencji Macmillana. Dobrze, że wydawnictwa powróciły do systemu organizowania takich konferencji, bo jednak brakowało tego nauczycielom. Pytasz o dbanie o rozwój osobisty - to bardzo ważne. Wykonujemy taki zawód, w którym trzeba być na bieżąco i ustawicznie weryfikować swoje metody pracy i zdobywać wiedzę. Osobiście sporo informacji czerpię z przeróżnych publikacji dotyczących neurodaktyki, whole-brain teaching, coachingu. W ośrodkach szkolenia dla nauczycieli pojawia się też sporo propozycji. Mamy w czym wybierać. A teraz jeszcze warsztaty, o których piszesz ... żyć nie umierać;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy masz jakieś informacje na temat szkoleń online? Niestety mieszkam w małej miejscowości i nie mam co liczyć na jakieś szkolenia z języka, a bardzo chciałabym go podszkolić.

    OdpowiedzUsuń