czwartek, 10 lipca 2014

New books

Jakiś czas temu Agata na swoim blogu pisała, że w sklepie TK MAXX kupiła fajną książeczkę dla dzieci po angielsku. Nie znałam tego sklepu, a tu, gdzie mieszkam, jest tylko 1. Wybrałam się dzisiaj, żeby zobaczyć, czy mają też taką fajną książkę o dinozaurze. Niestety nie mieli, ale... Ale mieli kilka półek innych książek :D I to w miarę tanich. Do tego po angielsku :D
Znalazłam 3 fajne książeczki (znalazłam ze 100, ale z czegoś trzeba zrezygnować).

1. Tiger wants to play + finger puppet

Tiger wants to play
Pacynka tygrysek jest przesłodka :) Tygrysek chodzi po dżungli i szuka swoich przyjaciół. Bardzo podobają mi się ilustracje, jest na nich mnóstwo szczegółów, w tym inne zwierzątka. Do tego książeczka ma bardzo mocne i grube tekturowe strony. Nie mogę się już doczekać, kiedy po wakacjach wypróbuję książkę na żywym organizmie (ale ze mnie szalony naukowiec, hehe). Ostatnio 4-latkowi pokazywałam książkę What's the time Mr Wolf? oraz Don't you dare, Dragon! i pacynki bardzo mu się podobały. Właściwie, nie był zainteresowany treścią książki, lecz pacynką i tym, żeby się nią bawić.

Tiger wants to play
Jeśli chodzi o treści edukacyjne książeczki to:
- po pierwsze, powtarzamy zwierzątka z dżungli. Warto skorzystać z piosenki Walking in the Jungle, bo tam również pojawiają się wymienione w historii zwierzątka. Oglądając książeczkę, możemy pytać: "What's this?", a elementów na obrazkach jest mnóstwo, m.in.: butterfly, spider, lizard, flowers, plums (in the jungle?), toucan, frogs (How many frogs can you see?), snake (What colour is it?), bats, fireflies (which look like bees) etc.
- po drugie, mamy tutaj konstrukcję "to want to do sth" - tiger wants to play. Ten sam zwrot pojawia się w piosence Rain Rain Go Away (Mummy wants to play). Warto przy okazji powtórzyć ten zwrot.

- po trzecie, tygrysek chodzi i szukając przyjaciół powtarza: "Is that you, X?", np.: "Is that you, Zebra?" Można poprzebierać dzieci za różne zwierzątka, a jedna osoba może pytać: "Is that you, Ladybird?" itd. Ewentualnie, ktoś się chowa (np. pod stolikiem) i puka, a dzieci pytają: "Is that you, Zuzia?" itd.

Tiger wants to play
2. Nursery Rhymes - Sticker Activity Book

Books

Książka zawiera piosenki dla dzieci, ćwiczenia do tych piosenek oraz naklejki. Mimo że już od roku czy dwóch wciąż poznaję Nursery Rhymes to jednak niektóre z piosenek zaskoczyły mnie, bo do tej pory ich nie znałam. Książka zawiera piosenki m.in.:
- Mulberry Bush
- Hey Diddle Diddle
- This Little Piggy
- Baa, Baa, Black Sheep
- Old Mother Hubbard
- Hickory Dickory Dock


Mary had a little lamb
gander

Tutaj chodziło mi o słowo "gander", którego nie należy mylić ze słowem "gender" ;) Word może się pomylić. Pamiętam, że kolega w eseju napisał właśnie o gąsiorze, zamiast o słynnym gandżerze i wykładowca miał ubaw ;)

3. Fairy Tales - Sticker Activity Book
Książka z tej samej serii, co powyższa. Mamy tutaj treść kilku bajek - w wersji skróconej, a do tego dużo ćwiczeń do przeróżniejszych opowieści. Książka zawiera bajki takie jak:
- Jack and the Beanstalk
- Little Red Riding Hood
- The Ugly Duckling
- The Three Little Pigs
- Goldilocks and the Three Bears (o pomyśle na lekcję z tą książką pisałam TUTAJ)

Goldilocks
Cinderella

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz