poniedziałek, 30 czerwca 2014

Strona: Nauka przez quiz

Dzisiaj chciałabym Wam polecić stronę letsquiz.pl . Mamy tam różne quizy, m.in. z języka angielskiego, włoskiego, rosyjskiego. Możemy również utworzyć własny quiz i dodać własne słówka.

Nauka przez quiz

Jeśli miałabym jakieś zastrzeżenia to fajnie by było, gdybyśmy mieli jakąś opcję uczenia się, przeczytania listy słówek, które pojawiają się później w quizie, bo jak wiemy, nie zawsze 1 słówko po polsku odpowiada 1 słówku po angielsku. Nie zawsze wiadomo, "co autor miał na myśli" ;) Jeśli to jest nasza lista słówek i mieliśmy wcześniej do niej wgląd, to zupełnie inna historia. Być może jednak niedostatecznie zbadałam tę stronę, dlatego może taka opcja istnieje (?) Przykładowo, jak przetłumaczylibyście słowo "podręcznik"? Bo ja spotkałam się z takimi tłumaczeniami: student's book, coursebook, pupil's book, textbook. Prawidłowa odpowiedź w quizie to to ostatnie słówko, co nie oznacza, że popełniliśmy jednak błąd, używając pozostałych terminów. Moja nauczycielka z liceum (pozdrawiam serdecznie!) uznałaby wszystkie odpowiedzi :)
Drugie zastrzeżenie dotyczy wyników quizu - nie wiemy dokładnie, w których pytaniach popełniliśmy błędy i jakie są poprawne odpowiedzi. Mamy podane jedynie słowa po polsku, które błędnie przetłumaczyliśmy. Dlatego jedynym sposobem na nauczenie się słówek, których do tej pory nie znaliśmy jest chyba ponowne wykonanie quizu (i tutaj mała sztuczka, ale nie będę wszystkie zdradzać) :)
W każdym razie stronę gorąco Wam polecam, jest to strona nowa, ale szybko się rozwija. Warto ją wypróbować. Myślę, że warto również zgłaszać uwagi autorom strony.

Nauka przez quiz

2 komentarze:

  1. Takiej metody jeszcze nigdy nie miałem okazji spróbować. Jednak z pewnością nadejdzie taki moment że i ją odkryję. Ja teraz chętnie uczę się z audio kursów https://www.jezykiobce.pl/s/105/audio-kursy-do-angielskiego gdyż nalezę do osób, które lubią uczyć się ze słuchu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również jeszcze o takiej metodzie nauki języka angielskiego nie słyszałam, ale muszę się jej bardziej przyjrzeć. W sumie jeśli ktoś już zna języka angielski to tak jak oferują na stronie https://universe.earlystage.pl/ można otworzyć własną szkołę językową lub zostać nauczycielem.

    OdpowiedzUsuń