sobota, 21 czerwca 2014

MA Thesis

Tak, jak wczoraj wspomniałam, od kilku dni piszę moją pracę magisterską :)
Oto moje pomoce:

philosophy books

Książki o filozofii, a do tego dobry tezaurus (czyli słownik synonimów), po to, aby po raz 10. nie użyć słowa happy :) Korzystam też z internetowej wersji: http://thesaurus.com
Oto próbka z wersji papierowej:
Happy - adj. blessed, blest, blissful, cheerful, contented, joyful, joyous, light-hearted, merry; charmed, delighted, glad, gladdened, gratified, pleased; fortunate, lucky, prosperous, successful; able, adroit, apt, dextrous, expert, ready, skilful; befitting, felicitous, opportune, pertinent, seasonable, well-timed; auspicious, bright, favourable, propitious. 

Władca Pierścieni książki

Tutaj różne książki zbierane przeze mnie przez lata, co prawda po polsku, ale już idą do mnie wersje angielskie :)

LOTR

Tutaj przecudowne powieści Tolkiena. Czytam fragmenty i uświadomiłam sobie, że język WP jest przepiękny, zwłaszcza w oryginale. Zamierzam przeczytać całość po angielsku, mimo że po polsku czytałam Władcę kilka razy.
A tutaj książki związane z tematem mojej pracy. Bardzo ciekawe, a przy okazji poznaję dużo nowych słówek.

LOTR

Przy okazji pisania wymyśliłam sobie nowe zadanie :) Obejrzeć wszystkie części Władcy Pierścieni w wersji reżyserskiej, później przejść do Hobbita (jeszcze nie widziałam wersji rozszerzonych). Może zdążę przed premierą ostatniej części Hobbita (26.12 w PL, a reszta świata już 10. grudnia). Tutaj fajne trailery, które mogą posłużyć za materiały do nauki :) Tymczasem wracam do pisania!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz