niedziela, 29 czerwca 2014

New stuff - books and toys

Jakiś czas temu pisałam o moim nowym nabytku - gumowych zwierzątkach do kąpieli (w moim przypadku: na lekcje angielskiego). Ostatnio widziałam również żabki do kąpieli i też sobie muszę takie sprawić :)
Póki co chciałabym pokazać kilka moich nowych nabytków.
1. Książeczka Angielski na wesoło
Tak to już niestety jest, że jak zobaczę fajną książkę/książeczkę do nauki angielskie, a do tego nie kosztuje ona dużo to portfel sam się otwiera :) A później mam problem z pomieszczeniem tego wszystkiego na półkach (ale już mam plan, gdzie przechowywać te wszystkie książki ;) ) Książka jest przeznaczona dla dzieci potrafiących już czytać i pisać - może to być I, II, a może nawet i III klasa. Zawiera 10 rozdziałów, m.in.: At home, Colours, Food, Animals at home, Animals on the farm, Animals at the zoo, Clothes i inne. Zawiera dużo ćwiczeń utrwalających poznane słownictwo oraz naklejki. Książeczka w sam raz do powtórzenia języka angielskiego w wakacje!

Angielski na wesoło
Angielski na wesoło
Angielski na wesoło

2. Plansza z pojazdami
To kolejna zdobycz z chińskiego sklepu "wszystko po 4 zł". 4-latek bez problemu poradził sobie z dopasowaniem pojazdów do odpowiednich wycięć. Myślę, że młodsze dzieci też nie miałyby problemu. Nazwaliśmy pojazdy, później poprosiłam go, żeby wskazał odpowiednie pojazdy i chyba mu się to podobało.

Means of transport
Means of transport

Means of transport:
- a plane
- a police car
- a fire engine
- a school bus
- a ship
- a sailing boat

3. My first Mr. Happy Book
Ta z kolei książka została kupiona w lumpeksie. Była jedną z dwóch książek po angielsku (druga książka to Star Wars), cała reszta była po szwedzku/duńsku/norwesku? Nie rozróżniam tych języków. Książeczka bardzo prosta, jej bohaterami są takie postaci:
- Mr Happy
- Mr Forgetful
- Miss Curious
- Mr Grumpy
- Miss Stuborn
- Mr Jelly

Mr Happy Book
Mr Happy Book
Książeczka jest zamykana na plastikowy guziczek i jak dotąd to najbardziej podobało się mojemu uczniowi :) Jest jeszcze 5 innych książeczek z tej serii, może kiedyś kupię je wszystkie: Mr Tickle Book, Mr Nosey Book, Mr Funny Book, Mr Greedy Book, Mr Bump Book.

4. Trzy książeczki (readers)
Zakupione w jakimś antykwariacie po 1 zł! Naprawdę bardzo ciekawe historie + dobre ćwiczenia. Mam zamiar wypróbować te książeczki z jakimiś uczniami (ktoś chętny?) :)

Readers

Książeczka The Real McCoy & Other Ghost Stories to 6 historii o duchach (książka dobra do czytania w czasie Hallowe'en). Jest to seria Dominoes Oxfordu - czyli po historyjce od razu mamy strony z ćwiczeniami na słownictwo, na zrozumienie tekstu itd. Nie znałam tej serii wcześniej, a wygląda to naprawdę fajnie. Poza tym już w tekście mamy słówka napisane pogrubioną czcionką i wytłumaczone na marginesie :)
Druga książeczka Rip Van Winkle & The Legend of Sleepy Hollow pochodzi z tej samej serii, tym razem jednak, ponieważ jest to poziom Starter, historie przedstawione są w formie komiksu. Historie również przeplatane są ćwiczeniami. Pierwszej historii nie znam, chętnie ją przeczytam, choć jeszcze nie zdążyłam. Drugą natomiast historię znacie pewnie z filmu "Jeździec bez głowy" z boskim Johnnym Deppem :D
Trzecia książeczka to The Pied Piper of Hamelin. Ostatnio wciągnęłam się w oglądanie serialu The Sillicon Valley (Dolina Krzemowa). Główni bohaterowie właśnie tak (Pied Piper) nazywają swoją stronę i firmę (z tym mają jednak pewien problem). Serial naprawdę polecam. Książeczka zawiera 2 strony ćwiczeń na końcu.
5. Magnesy
Jak wszyscy pewnie doskonale wiedzą, magnesy są niezbędnym narzędziem w życiu nauczyciela. Ja znalazłam takie magnesy, które mogą posłużyć mi przy nauce jedzenia:

Cakes

Magnesy są wykonane z jakiejś gąbki i śmierdzą trochę farbą. Boję się pokazać je dzieciom, bo mogłyby mi je zjeść :D
A takie magnesy można wykorzystać przy nauce o emocjach, albo przy punktacji podczas konkursu:

magnesy
 
To na razie tyle. Za jakiś czas znowu zaprezentuję moje drobiazgi :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz