wtorek, 14 października 2014

Halloween - pomysły, piosenki, flashcards, memory cards

Zbliża się Hallowe'en. Planuję na 2 tygodnie przed tym świętem przeprowadzić z wszystkimi moimi uczniami (może za wyjątkiem dorosłych) zrobić lekcję o Hallowe'en. 
W tym celu przygotowałam sobie już rekwizyty i piosenki:

WIZARD

Tego super czarodzieja zrobiła moja koleżanka na zajęcia z filozofii. Dostałam go od niej w prezencie, na pewno przyda się na tego typu zajęciach z dziećmi. Dzięki Honka! :)
 GHOST


SPIDER


Nowa piosenka Super Simple Songs, która od razu wkręca się w mózg ;) Później cały czas można chodzić i śpiewać "go away, spooky monster, go away!" Na stronie SSS są też dostępne flashcards do tej piosenki, wyglądają tak:

Can you make a happy face to kolejna propozycja od Super Simple Learning. Przy okazji uczymy wyrażania emocji i nazywania ich :)


Knock knock, trick or treat? - kolejna fajna piosenka od Super Simple Songs. Powtarzamy stroje.


Najnowsza piosenka od Super Simple Songs - This is the way we carve a pumpkin na melodię This is the way we wash our hands :) Bardzo przyjemna.
Piosenka Five little pumpkins (poniżej) jest rewelacyjna! Zobaczcie, jak małe dzieci ją przeżywają! Znowu możemy uczyć się emocji i czynności typu: yawning, crying, laughing, playing.


Do tego flashcards od Super Simple Songs:
Piosenka Five creepy spiders nadaje się do jakiegoś przedstawienia. Możemy poprosić dzieci, aby przebrały się za bohaterów (spiders, skeletons, cats, witches, ghost)


Polecam jeszcze kilka piosenek na Halloween:Zamieszczę tutaj jeszcze moje Memory Cards - jest tutaj kilka obrazków związanych z HalloweenPolecam również moje wpisy z zeszłego roku (było ich sporo):
- Halloween 1 - Michael Jackson i Ghosts
- Halloween 2 - jokes
- Halloween 3 - idioms
- Halloween 4 - skeletons
- Halloween 5 - about Halloween
- Halloween 6 - garść linków i piosenka Which witch is which
- Halloween 7 - Nightmare before Christmas
- Halloween 8 -  books
I jeszcze wpis z 2010 roku:
Happy Halloween 

Na zaprzyjaźnionych blogach również powoli zaczęły ukazywać się wpisy o Hallowe'en:
- Blog dla nauczycieli angielskiego - Lekcja Halloween
- English with Little Ant - Hungry Bottle Monster4 komentarze: