sobota, 1 listopada 2014

Monster Catcher - recenzja gry

Wiem, że już po Halloween, ale napiszę o tej grze, a może kogoś ten wpis zainspiruje w przyszłym roku :)

Gra wydawnictwa Orchard Toys pod tytułem Monster Catcher przeznaczona jest teoretycznie dla dzieci powyżej 3 roku życia, można w nią grać w 2-4 osób.


Gra przebiega następująco:

Każdy z graczy wybiera sobie stopy potwora, a następnie ze stosu kart ciągnie kartę, tak aby znaleźć górną część potwora. Czasami wyciągamy też kart z pustą lub pełną siatką. Jeśli mamy pustą siatkę to niestety wszystkie nasze potwory uciekają, a jeśli wyciągniemy pełną siatkę to nasze ułożone potworki trafiają na środek stołu. Oprócz tego cały czas szukamy fragmentów obrazka z łowcą potworów. Gdy gracze ułożą już cały obrazek łowcy potworów - gra kończy się, a wygrywa osoba, która ma najwięcej kompletnych potworów.


Przy okazji gry można ćwiczyć kolory, opisy potworów (liczby, części ciała), zaimki (my, his, her, its, your), np.:
 • My monster is yellow.
 • Your monster has got three eyes.
 • His monster has got two horns.
 • My monster has no feet.
 • I've got four monsters.
 • It's your turn.
 • The monster catcher has got a bag and a net.
 • He catches the monsters.

Karty do gry są wykonane z porządnej tekturki. Myślę, że będą mi służyć przez wiele lat. A do tego są bardzo kolorowe.


P.S. Nie jest to wpis sponsorowany. Gry nie otrzymałam za darmo, lecz kupiłam kilka lat temu na brytyjskim Amazonie. Wiem, że są obecne w niektórych polskich sklepach internetowych. Mam nadzieję, że skorzystacie w jakiś sposób z tego wpisu. Można też podobną grę z potworami zrobić samemu lub z dziećmi na lekcji :)

Enjoy!

2 komentarze:

 1. Wygląda na porządnie wykonaną. Myślę, że może być ciekawym urozmaiceniem lekcji- nawet w gimnazjum ;) a z tego co widzę nie ma na niej napisów więc na francuskim również mogłabym ją wykorzystać :) zapisałam na listę do kupienia/zrobienia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niekończąca się lista "do kupienia", również mam taką ;)

  OdpowiedzUsuń