czwartek, 25 września 2014

Sharing Days - wspólna akcja anglistów w blogosferzeJuż jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych! Z tej okazji na Facebooku powstał pomysł Sharing Days - dzielenia się ciekawymi linkami do innych blogów prowadzonych przez anglistów i osoby uczące języka angielskiego. Zebrało nas się aż 17 blogów!

Blogi biorące udział w Sharing Days
 1. englishwithlittleant.wordpress.com - ten blog znajduje się na liście na pierwszym miejscu, bo gdyby nie Mama Małej Mrówki to nie byłoby całej akcji. Little Ant to 4-letnia córeczka Autorki, którą mama anglistka uczy na co dzień angielskiego. Znajdziecie tutaj pomysły na domowe lekcje angielskiego, ręcznie rysowane karty obrazkowe, recenzje książek i czasopism oraz materiałów edukacyjnych. Prawdziwa kopalnia pomysłów!
 2. zglowynapapier.blogspot.com - Head Full of Ideas przedstawia pomysły na lekcje przede wszystkim z przedszkolaczkami - znajdziemy tu przepiękne własnoręcznie robione flashcards, pomysły na bingo i inne gry komunikacyjne z dziećmi - gotowe do drukowania. Poza tym mnóstwo pomysłów na lekcje z książeczkami dla dzieci, z ciekawymi zabawkami oraz pomysły na prace plastyczne. Nie raz na swoich lekcjach korzystałam z materiałów przygotowanych i udostępnionych przez Autorkę i jestem jej niezmiernie wdzięczna :)

 3. korkianimatorki.blogspot.com - kolejny blog z pomysłami na gry i zabawy z dziećmi. Dużo inspiracji na prace plastyczne i prace kulinarne. Można czerpać stąd wiele inspiracji na naukę przez zabawę, nie tylko angielskiego, ale po prostu na ciekawe i twórcze zajęcia z dziećmi.
 4. english-nook.blogspot.com - blog ten prowadzony jest przez nauczycielkę angielskiego w szkole podstawowej. Znajdziecie tu wiele pomysłów na lekcje, a także recenzje pozycji obowiązkowych dla każdego nauczyciela (sama mam już wishlistę, która powstała na podstawie wpisów na tym blogu).
   
 5. agatarybus.pl - kolejny blog prowadzony przez nauczycielkę angielskiego. Bardzo dużo ciekawych książeczek dla dzieci, pomysłów, masa linków do różnych materiałów do wykorzystania na lekcjach grupowych i indywidualnych. Blog jest bardzo sumiennie prowadzony już od 3 lat :)
   
 6. mrskalisz.blogspot.co.uk - najnowszy chyba blog, jednak wcześniej istniał już fanpage na Facebooku. Ciekawa perspektywa brytyjskiej szkoły w oczach polskiej nauczycielki.
   
 7. lasubmersion.blogspot.com - jest to blog prowadzony przez nauczycielkę, korepetytorkę angielskiego, opisującą przygotowania do zajęć, materiały i podręczniki na zajęcia. Autorka pisze również o studiach na filologii angielskiej i o codziennym życiu, a także o prowadzeniu własnej działalności. A prywatnie dodam, że w planach mamy spotkanie, ponieważ mieszkamy w tym samym mieście :)

 8. anglokids.pl - blog prowadzony przez nauczycielkę angielskiego. Znajdziemy tu tematy gramatyczne, słownictwo i inne materiały przydatne w nauce.

 9. hummingbirdels.blogspot.com - autorka prowadzi zajęcia z dziećmi w szkole językowej i opisuje swoje pomysły na lekcje i pomoce naukowe na swoim blogu. Kolejna kopalnia pomysłów.
 10. full-time-teacher.blogspot.com - blog prowadzony od niedawna, wcześniej Autorkę można było spotkać na blogu kulinarnym (równie ciekawym). Oprócz tego, że Autorka jest nauczycielką w szkole, to zajmuje się również uczeniem małym swoich i nie swoich dzieciaczków :) Bardzo dużo pomysłów na prace plastyczne i wybryki kulinarne oraz opisy recenzje książek i pomocy naukowych.
 11. english24na7.blogspot.com - Autorka pisze o nauczaniu i uczeniu się angielskiego, o podręcznikach, o wydarzeniach w anglojęzycznym świecie. Jest o czym poczytać.
 12. hangielski.blogspot.com - kolejny blog z pomysłami na zajęcia z dziećmi, czyli to, co uwielbiam! Opisy gier i zabaw komunikacyjnych, pomysły na pomoce do nauki (ostatnia inspiracja: kręgle z obrazkami przedmiotów). Blog odkryłam dopiero kilka dni temu i bardzo mnie zaciekawił.
 13. englishforlaw.edublogs.org - jest to blog, który właśnie poznałam, dzięki tej akcji. Przeznaczony jest dla studentów prawa, chcących uczyć się języka angielskiego.
 14. luczak.edu.pl - nauczycielka, pisząca głównie o nauczaniu języka prawniczego. Jeśli ktoś chciałby doskonalić się w tej dziedzinie to jest to blog szczególnie wart uwagi! 15. englishmyway.pl - bardzo ciekawy blog, nie tylko o nauce języka angielskiego, ale również o nauczaniu w ogóle. Myślę, że każdy nauczyciel powinien być na bieżąco ze wszystkimi nowymi odkryciami w nauczaniu, a tutaj mamy doskonały przykład, jak Autorka bardzo dobrze to łączy na swoim blogu.
 16. jezykinawesolo.blogspot.com - blog o nauce angielskiego i niemieckiego. Wśród wszystkich blogów, biorących udział w akcji, ten pod tym względem się wyróżnia. Przyznam szczerze, że przez 7 lat uczyłam się niemieckiego w państwowych szkołach i Kanta niestety nie potrafię przeczytać w oryginale, ale myślę, że gdybym w dzieciństwie miała tak pomysłowe zajęcia, to nawet Hegel nie byłby dla mnie tajemnicą ;)
 17. angdlakazdego.blogspot.com - napiszę swój adres dla porządku :) Mój blog jest w trakcie przenoszenia ze starego adresu, ale już wkrótce będzie do ogarnięcia w całości tutaj.

To tyle! Czy znacie jeszcze inne blogi prowadzone przez osoby uczące angielskiego i dzielące się swoimi pomysłami?

1 komentarz:

 1. Widzę wiele ciekawych linków :D na pewno z wielu z nich skorzystam dla siebie i dzieci :)

  OdpowiedzUsuń