wtorek, 23 września 2014

How's the weather today?


Dzisiaj proponuję taką zabawkę - zrobiona własnoręcznie zeszłej nocy. Obrazki pochodzą z fanpage'a Head Full of Ideas . Obrazki wydrukowałam, cienkopisami zrobiłam obwolutki, nakleiłam na tekturkę i przykleiłam do patyczka. Trzymając za patyczek można obracać, chowając drugi koniec za stół czy zeszyt. Pomysł pochodzi od pani ze szkolenia Super Simple Songs, o którym kiedyś pisałam. Ona proponowała, aby taką pomoc wykorzystać np. przy piosence Incy Wincy Spider, chowając poszczególne obrazki za domkiem zrobionym dla pajączka (karton już mam, czekam na kolejny przypływ inwencji twórczej).
Dzisiaj miałam zajęcia z 4-latkiem i bardzo mu się podobała taka pomoc, prawie ją zjadł podczas piosenki. Od razu nauczył się słów rainy - sunny . Oglądaliśmy i śpiewaliśmy piosenkę How's the weather today? Nie jest to wpis sponsorowany, po prostu dzieciom bardzo podobają się piosenki z SSS. W najbliższym czasie mam w planach zakup wszystkich ich płyt. Estetyka tych piosenek jest godna podziwu, a melodyjność sprawia, że piosenki bardzo szybko się wkręcają w mózg, nawet dorosłym ;) Później chodzę i śpiewać "How's the weather today?" Dodajcie sobie do ulubionych kanał Super Simple Songs na FB, bo od niedawna co tydzień w środę prezentują nowe video do swoich piosenek :) Ostatnio są to piosenki na Halloween!

Na stronie SSS można również ściągnąć flashcards do tej piosenki. Wyglądają tak:


Do tematu pasuje również piosenka Rain Rain Go Away! Dzisiaj akurat była fajna pogoda na wprowadzanie wyrażeń sunny - rainy, ponieważ od rana padało, a później wyszło słońce.

 


1 komentarz:

  1. znakomity pomysł wykorzystam go w przedszkolu dla moich dzieciaków

    OdpowiedzUsuń