czwartek, 7 sierpnia 2014

Teacher 's Magazine

Dzisiaj chciałabym Wam napisać o pewnej gazetce, zwłaszcza dla nauczycieli języka angielskiego, ale jeśli macie małe dzieci i chcecie uczyć je języka Szekspira (Szekspir też od czegoś zaczynał) to myślę, że również ta gazetka wyda Wam się ciekawa. Chociaż pewnie już znacie tą gazetę.

Każdy numer gazety poświęcony jest wybranemu tematowi przewodniemu, np. Transport, Hospital, Animals, Halloween, Christmas, Football World Cup. W środku znajdują się najczęściej 2 duże plakaty, ćwiczenia do kopiowania oraz artykuły z pomysłami na lekcje.

Czasopismo jest wydawane chyba w Hiszpanii, a można je kupić np. w Empiku lub zaprenumerować. Polecam ich stronę: Ediba.com
 

Teacher's magazine

A tutaj plakaty z numeru Supermarket. W tym numerze mamy m.in. rzeczowniki policzalne i niepoliczalne, słownictwo związane z zakupami (trolley, scales), pojemniki (jar), a także mowa zależna w pytaniach w sklepie (Can you tell me where the produce section is?) oraz 8 idiomów związanych z jedzeniem (big cheese).

Teacher's magazine

A tutaj numer o mistrzostwach świata w piłce nożnej. Na blogu English-Nook znajdziecie pomysł na lekcję z tymi materiałami.

Teacher's magazine
Teacher's magazine
Teacher's magazine

Ostatni numer, który posiadam, nosi tytuł: At the Hospital i dotyczy różnych chorób i przypadłości. Uczymy się udzielania rad, opisywania symptomów, a także nazw różnych specjalizacji lekarskich (e.g. ophthalmologist).
 
Teacher's magazine
Teacher's magazine

O gazetce Teacher's Magazine możecie przeczytać również
na blogu English-Nook.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz