piątek, 1 sierpnia 2014

Any ideas?

Co jakiś czas nachodzi mnie ochota, aby wpisy na blogu pojawiały się codziennie, jednak nie częściej, bo tak założyłam sobie przy zakładaniu bloga (dlatego po prawej mamy do dyspozycji kalendarz). Obietnica codziennych wpisów jest bardzo wymagająca i czasochłonna, ale chyba warto :)

Mam dużo pomysłów na nowe wpisy, może za dużo i przez to nie mogę się zdecydować na nic.
Poza tym ostatnio uświadomiłam sobie, że mam masę zapisanych linków na dysku (w najdziwniejszych miejscach). Zapisuję je z myślą, że kiedyś się na pewno przydadzą, a później nie mam czasu do nich wracać, bo wciąż pojawiają się nowe :/ Dlatego czas wziąć się za ogarnianie ich (może zająć mi to kilka lat).

Pomyślałam sobie, że może dzisiaj zaprezentuję 5 ciekawych stron, na których znajdziecie inspiracje na prace plastyczne z dziećmi - bo jakoś ten temat ostatnio bardzo mnie zajmuje.
A więc - do dzieła!

Aby przenieść się do danej strony - kliknijcie na obrazki!

1. Mr Printables
Masa ciekawostek - pacynki na rękę, owoce z papieru, domki dla lalek z kartonu, zaproszenia na imprezę, maski, kolorowanki itd. Dużo z propozycji to gotowe szablony do wydrukowania, które można ściągnąć za darmo. Jest to strona prowadzona w języku angielskim, dlatego przy okazji można poćwiczyć język :)
 
Mr Printables

2. Red Ted Art
Kolejna kopalnia pomysłów. Dużo ciekawostek. Masa linków do innych prac. Do ściągnięcia mamy szablony. Jako bonus szczególnie polecam kategorię "Kids get arty", gdzie poczytamy, jak zaznajamiać małego człowieka ze sztuką (malarstwo, architektura). Niesamowite!
Red Ted Art

3. Small Potatoes
Przepiękne motto bloga: because in my life, these things are no small potatoes.
A co to właściwie znaczy "small potatoes"? Small potatoes to wyrażenie amerykańskie, odpowiednikiem brytyjskim jest "small beer" (mniej pedagogiczne ;) ) Wg słownika Cambridge: "something that does not seem important when compared to something else", czyli jakaś nic nieznacząca rzecz.
Na blogu znajdziecie pomysły na kreatywne zabawy, ćwiczenia i prace plastyczne z dziećmi. Do wykorzystania na lekcjach, nie tylko angielskiego!

Small Potatoes

4. Learn Create Love
Kolejna warta uwagi strona z pomysłami na ciekawe prace plastyczne i zajęcia z dziećmi. Również tutaj znajdziecie wiele szablonów do drukowania (printables), m.in. zwierzątek.

Learn Create Love

5. Molly Moo
Ostatnia z opisywanych przeze mnie stron zawiera dużo pomysłów na prace plastyczne, zwłaszcza okolicznościowe, np. Easter, Christmas, Valentine's Day, Hallowe'en, ale nie tylko.

Molly Moo

A wy znacie inne ciekawe strony?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz