niedziela, 8 kwietnia 2018

#ShareWeek2018

Już drugi raz biorę udział w blogowej akcji #ShareWeek. Akcja organizowana jest po raz siódmy przez Andrzeja Tucholskiego na jego blogu, ale rozlewa się po całym polskim internecie. W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 400 twórców - autorów blogów, podcastów, jutubów itd. Jest moc. Ja akurat nie zdążyłam wziąć udziału w zeszłym roku, ale w tym roku to nadrabiam. Jeśli chcecie dołączyć lub dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi to przeczytajcie cały wpis zapowiadający tegoroczną edycję akcji.

Zaczęłam się zastanawiać, co mi dało blogowanie i czytanie blogów. Tego bloga prowadzę już od ponad 9 lat. Dzięki niemu poznałam mnóstwo innych blogerów, którzy - uwaga! - wypadają zazwyczaj lepiej w realu niż na blogach :D Zwłaszcza w dwóch ostatnich latach poznałam wiele osób z naszej grupy blogów kulturowo-językowych, czy z grupy dla nauczycieli angielskiego. Dzięki blogowi byłam we Wrocławiu na #WroBlog i na Blog Conference Poznań. W tym roku zamierzam również zahaczyć o kilka imprez dla blogerów (wiecie, że See Bloggers przeniosło się do Łodzi? Kto będzie, bo już ruszyły zapisy?)

Andrzeja Tucholskiego miałam okazję poznać na #WroBlog 2016 (o którym pisałam w podsumowaniu roku 2016). Oczywiście zapomniałam zrobić sobie fotkę, co nadrobiłam jednak w zeszłym roku w Poznaniu na Blog Conference.

Dwa lata temu na #ShareWeek (wpis tutaj) polecałam Head Full of Ideas, Mamę Janka i Volantification. Nadal czytam i uwielbiam te blogi, ale dzisiaj polecam inne. Tym razem 3 blogi znanych blogerów, którzy są znani z tego, że pomagają ludziom i zarabiają na tym. Tworzą kursy, prowadzą szkolenia, a przede wszystkim piszą książki. Uczą, jak zarządzać sobą, czasem i pieniędzmi.


1. Jak oszczędzać pieniądze


Za to, że uczy Polaków, jak ogarniać budżet domowy, za wspaniałą książkę i za udostępnianie jej bibliotekom, za super podcast. Za uczenie Polaków, jak prowadzić budżet domowy, jak inwestować, oszczędzać i wychodzić z długów. A także za fajny głos w podcaście i ogólnie za mądrość życiową :)

2. Andrzej Tucholski


Za #ShareWeek, za bardzo ciekawe i motywujące wykłady na konferencjach dla blogerów (z odniesieniami do filozofii i psychologii), za książkę online "Umowy Śmieciowe" (czytaliście? Ja przeczytałam w 24 godziny), a przede wszystkim za inspirujący blog i wieczny rozwój jako bloger (niedawno pojawił się u niego kurs dla maturzystów).

3. Pani Swojego Czasu


Za ciekawą książkę, za motywację do działania, za pozytywną energię. Za bardzo dobry blog, podcast i webinary, które razem tworzą doskonałą całość o tym, jak zarządzać sobą, swoim czasem i jak osiągać cele.

A Wy? Czytacie ich blogi? A może sami napiszcie, jakie blogi czytacie i dołączcie do #ShareWeek :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz