niedziela, 3 kwietnia 2016

Co w blogosferze piszczy, czyli Share Week 2016 by Andrzej Tucholski

Andrzej Tucholski organizuje już szóstą edycję Share Week, czyli akcję, w której to autorzy (blogów) polecają innych autorów (blogów). Jeśli prowadzicie vloga to również można wziąć udział.A na początek, ponieważ od niedawna jestem już filozofem pełną gębą, trochę rozważań na temat blogosfery. Blogosfera... To jakiś abstrakt, umowna nazwa "miejsca", które nie istnieje. Podobnie jak cały ten Internet ;) No bo widział ktoś Internet? Był tam ktoś kiedyś? Gdzie się on znajduje?  Albo spróbujcie wytłumaczyć swojej babci, czym jest ten Internet, jak poznajecie tam ludzi, albo ściągacie darmowe pliki ;) Jeśli babcia jednak korzysta z Internetu i na co dzień lajkuje i szeruje - to tylko pogratulować :D Mimo to mówi się jednak o "blogosferze", albo - bardziej lokalnie - o "polskiej blogosferze". I, jak pewnie się domyślacie, jest to "miejsce", gdzie spotykają się wszyscy blogerzy, mimo że nigdy na oczy się nie widzieli. Share Week albo Link Party to takie "imprezy" blogerów (fajnie się bawimy?), aby pokazać się szerszej publiczności, często nie związanej z naszą niszą tematyczną.

Dzisiaj chcę podzielić się z Wami tym, co czytam na co dzień, tym, co mnie inspiruje i wzrusza. W prawej szpalcie znajdziecie wszystkie blogi, które mniej lub bardziej ogarniam na bieżąco oraz które wydały mi się ciekawe, dlatego je tutaj dodałam. Blogi te są podzielone na 3 kategorie. Najobszerniejszą z nich jest oczywiście kategoria Język angielski - blogi. Dalej Blogi psychologiczne i parentingowe oraz Różne - tutaj znajdziecie dosłownie mydło i powidło, bo są i blogi lajfstajlowe, są edukacyjne, językowe (ale oprócz języka angielskiego), artystyczne i takie, dotyczące związków. Dlatego korzystajcie - można znaleźć tam rzeczy niezwykłe. Natomiast - jeśli mam wybrać 3 najlepsze z najlepszy (a jest to niezwykle trudne) to proszę - oto moje typy:

1. Head Full of Ideas


Blog Marysi pewnie znacie, jeśli jesteście z "branży" ;) Mega źródło inspiracji na lekcje dla maluchów - mnóstwo gier, zabaw, piosenek, a przede wszystkim materiały robione przez autorkę - karty obrazkowe, memo, gry planszowe. Mnóstwo tego! A dodatkowo - jeśli zapiszecie się na newsletter, będziecie otrzymywać dodatkowe pomoce do wydrukowania. Przy okazji, na Head Full of Ideas rusza właśnie nowa akcja: Czytamy i polecamy blogi edukacyjne! Zgłaszajcie się ze swoimi propozycjami!

2. Mama Janka

http://mamajanka.blogspot.com/


Ciekawy blog parentingowy. Znajdziecie tutaj dużo inspiracji na zabawy z dziećmi, a także super blogową akcję GRAJMY!, w której to można wziąć udział opisując gry towarzyskie. Też zamierzam wziąć w niej udział, tak że spodziewajcie się wkrótce wpisu o jakiejś... dobrze znanej i uwielbianej nie tylko przez dzieci i nauczycieli języka angielskiego... grze :) Mama Janka zamieszcza recenzje książek i gier, pomysły na zabawy i ciekawe prace plastyczne z dziećmi.

3. Volantification


A ten blog to zupełnie inne klimaty niż 2 poprzednie ;) Czytam, bo Volant pisze o związkach międzyludzkich w niezwykły, czasem dosadny, sposób. Ale związki to nie jedyny temat poruszany na blogu, bo przeczytamy tutaj również o  prowadzeniu biznesu i zarabianiu pieniędzy (czy też, jak chcieliby Amerykanie: "robieniu pieniędzy"). Niektóre wpisy - zwłaszcza te o związkach - bardzo mnie poruszyły, z kolei te o karierze - zmotywowały. Dają pozytywnego kopa.

To moje 3 typy, chociaż bardzo dobrych blogów, które czytam jest jeszcze trochę. A jakie są Wasze ulubione blogi?

8 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za polecenie :)

  I zapraszam do udziału w mojej akcji, która trwa do końca kwietnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Powinnam zdążyć wziąć udział! Świetny pomysł!

   Usuń
 2. dziękuję uprzejmie za wyróżnienie - bardzo mi miło znaleźć się w tak zacnym gronie :)
  serdecznie zapraszam do udziału w Grajmy! ciekawych propozycji gier, również edukacyjnych, nigdy za wiele!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje typy znasz :)
  A ja chętnie zajrzę do Twoich. Szczególnie pkt 1 mnie zaintrygował :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pojawi się jakas nowa lista polecanych blogów?

  OdpowiedzUsuń