sobota, 30 lipca 2016

Książki o Londynie dla dzieci

Zauważyliście, że zmieniłam wygląd bloga? Jak Wam się podoba? To dopiero początek zmian i ulepszeń. Wkrótce ruszam z newsletterem, także pamiętajcie, żeby tutaj wrócić i się zapisać, żeby być na bieżąco. Cały czas rozwijam fanpage na Facebooku, a niedawno założyłam również Instagrama.
Jak już pewnie czytaliście tutaj i tutaj, w maju byłam w Londynie. Dzisiaj obiecany post o książkach o Londynie do wykorzystania na lekcjach z dziećmi. Prezentowane książeczki mogą również służyć jako pomoc do samodzielnej nauki. Zaczynamy!

Z Londynem wiąże się również Szekspir, o nim i o książkach na jego temat pisałam tutaj. Natomiast ostatnio pisałam też o radach dla turysty, jadącego po raz pierwszy do Anglii.

1. Things to Spot in London - Sticker Book
Cena: 26 zł 

Książeczka zawiera 30 naklejek i opisy co ważniejszych zabytków i miejsc do zwiedzenia w Londynie. Warto się z nią zapoznać przed wyjazdem, ale też w ramach lekcji i poznawania kultury kraju anglojęzycznego. Na końcu krótka historia Londynu.2. Look inside London - with over 90 flaps to lift
Cena: 65 zł 

To jedna z wielu propozycji Usborne, w której mamy tajemnicze otwierane okienka ;) A pod nimi... niespodzianka. W środku opisy i ciekawostki wielu zabytków, a także London by night i Parklife.
3. London - Activity Book
Cena: 52 zł 

Książka z ćwiczeniami z 300 naklejkami, prawie 100 stron, do tego klucz odpowiedzi i masa ćwiczeń, typu sudoku, wykreślanki, obrazki do kolorowania. Super propozycja dla troszkę starszych dzieci, a nawet dla dorosłych!
4. First Sticker Book - London - with over 250 stickers
Cena: 33 zł 

London Eye, London Eye, Tamiza i inne miejsca w Londynie, a do tego ponad 250 naklejek. Ładnie wydana, kolorowa książka.

5. London Activity Book - 3 books + postcards
Cena: 65 zł zamiast 85 zł

W tym zestawie znajdziecie aż 3 książeczki i pocztówki z zabytkami do pokolorowania.
Jest to książeczka z naklejkami opisana wyżej "Things to Spot in London". W środku znajdziemy 30 naklejek zabytków i ciekawych miejsc do naklejenia przy krótkich opisach miejsc. Mamy tutaj Globe, Tate Modern, Tower Bridge, Houses of Parliament itd.
Opisy można wykorzystać przy powtórce Past Simple i nauce nowego słownictwa.

Druga książeczka w tym zestawie to London Doodling Book - książeczka do bazgrania ;) Mamy dorysować twarze ludziom w metrze, albo dokończyć mapę Londynu, a także dorysować drugą część Tower Bridge.

Trzecia w zestawie to "London Colouring Book". W środku trochę faktów o zabytkach i kolorowanki. Bardzo ładna :)

Do zestawu jako czwarty element dołączony jest zestaw pocztówek z Londynu do pokolorowania, na drugiej stronie pocztówek mamy tekst do dokończenia (również w Past Simple i Present Perfect).


Na pewno ciekawa propozycja dla dzieci, które interesują się Anglią, Londynem i podróżowaniem.

*

Usborne ma jeszcze kilka propozycji dotyczących Londynu i Wielkiej Brytanii. Nie mam ich od ręki, ale specjalnie dla Was mogę zamówić. Tutaj znajdziecie całą listę.

Jeśli jesteście zainteresowani którąś książeczką - piszcie w komentarzach, na mój mail (w bocznej szpalcie) lub na FB.

Do przeczytania!


4 komentarze:

 1. Kupiłam kiedyś na prezent siostrzenicy First Sticker Book - London - with over 250 stickers - bardzo jej sie podobała - książka która uczy i bawi w jednym. Właśnie zamówiłam Big Picture Book of London wydawnictwa Usborne i czekam na przesyłkę - bardzo jestem jej ciekawa. Propozycja z otwieranymi okienkami wygląda bardzo kusząco!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to banał, ale wszystkie książeczki Usborne są super!

   Usuń
 2. Bardzo fajny pomysł na bloga :) Przyda sie na pewno dla dzieciaków zainteresowanych tym tematem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry, czy jest możliwość zamówienia poniższych książeczek: London colouring book i Look inside London. Proszę, o ile to możliwe, o kontakt mailowy. pozdrawiam Joanna

  OdpowiedzUsuń