piątek, 12 lipca 2013

What time is it?

Jakiś czas temu podczas praktyk miałam lekcję w III klasie. Jednym z elementów było powtórzenie godzin. Specjalnie na ten cel wykonałam taki oto zegarek, choć nie przydał się zbytnio podczas zajęć. Ale to nic, zegarek czeka w pudełku na odpowiedni moment, myślę, że będę miała jeszcze nie jedną okazję, aby go wykorzystać ;)

zegarek

Jak widać, do wykonania potrzebna mi była kartka papieru w kształcie koła, naklejona na tekturkę, 2 patyczki po lodach, jeden trzeba było przyciąć, szpilka i gumka z tyłu, żeby można było w nią wbić szpilkę. Do tego trzeba napisać godziny i poprzyklejać liczby słownie - żeby dzieciom od razu kojarzyła się liczba ze słowem. Efekt widać na załączonym obrazku.
Jeszcze tylko dodam, że nie był to jedyny rekwizyt na tę lekcję, drugi rekwizyt opiszę następnym razem. Klasa, w której przeprowadziłam lekcję, korzysta z Bugs World 3. Jest tam fajna piosenka o bohaterze komiksu, zwanym Gerry the Giant, który na śniadanie lubi zjadać dzieci :)
Piosenka brzmi tak:
What time is it? What time is it?
It's half past seven. It's breakfast time.

What time is it? What time is it?
It's one o'clock. It's lunchtime.
What time is it? What time is it?
It's half past six. It's dinnertime.

What time is it? What time is it?
It's nine o'clock. It's bedtime.

O ciekawej lekcji o godzinach możemy przeczytać tutaj:
Lekcja odsyła do strony kizclub.com, a dokładniej tutaj: http://kizclub.com/storypatterns/wolf.pdf
Ta lekcja również dotyczy godzin i książki "What's the time, Mr Wolf?" Przymierzam się właśnie do kupienia  na Amazonie tej książeczki oraz innych z tej serii. W każdej książeczce jest zamieszczona pacynka na palec :) Każda część dotyczy innego tematu. Jeśli ktoś chciałby, żebym zamówiła mu też taką książeczkę to kontaktujcie się ze mną!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz