sobota, 1 sierpnia 2015

Shapes

Zainspirowana nowym blogiem Peek-a-boo English i serią wpisów o kształtach, przypomniało mi się, że również mam parę pomysłów na ten temat.
Do tej pory jako podstawę używałam 4 małych kształtów wyciętych z kolorowego papieru:

Prosiłam dzieci np.: Can I have a triangle, please? i dzieci miały wybrać i podać odpowiedni kształt. Poza tym mówiłam: Point to a circle. Myślę, że w przyszłym roku kupię sobie takie fajne klapki na muchy (fly swatters), o których pisała Daria już jakiś czas temu. Do tego tematu będzie jak znalazł.

Pomyślałam, że rozszerzę temat kształtów, bo w piosenkach, które znalazłam często pojawia się ich 8, a nie 4. Dlatego też w Google Graphics  wyszukałam sobie szablony figur i wydrukowałam je najpierw na białym papierze:


Następnie odrysowałam na papierze kolorowym (kupiłam fajny zestaw 10 kolorów w supermarkecie) wszystkie kształty i wycięłam. Czeka mnie jeszcze laminowanie.
2 triangles

 These are hearts. This heart is bigger than this one.
Serca przydadzą się też oczywiście na Walentynki, czy choćby Dzień Matki.
2 rectangles
2 diamonds
Circle

Oval

Square

Rectangle  

Diamond
Poza tym jest kilka fajnych piosenek nadających się do tego tematu. Przede wszystkim 2 super piosenki od Super Simple Songs.
Oprócz tego jeszcze takie:I... Mister Maker, czyli Pan Robótka!Poza tym polecam Wam wpisy i materiały do ściągnięcia z innych blogów. Na początek żywność w różnych kształtach ze wspomnianego bloga Peek-a-boo English:
Circle
Heart
Triangle
Square
Rectangle
Oval

Oraz drugi blog do polecenia: http://waytomasterenglish.blogspot.com/2015/05/shapes.html 

I jeszcze takie ćwiczenie znalezione na stronie TeachersPayTeachers.com:

Tutaj jeszcze inne ciekawe ćwiczenia do ściągnięcia:http://www.classroomfreebies.com/2015/07/letter-hh-shape-craftivity_31.html

A jutro piosenka Shape of my heart Stinga :)
A później może Diamonds Rihanny :)

1 komentarz:

  1. Dziękuję bardzo za polecenie mojej strony i fajne pomysły na lekcję o kształtach... Podoba mi się ten pomysł z porównywaniem rozmiarów kształtów - na pewno wykorzystam!

    OdpowiedzUsuń